Doprava HZS Krimi Plzeňský Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Hasičské jednotky stále pokračují v čerpání nebezpečné vody z vodojemů Vodárny Plzeň

PLZEŇSKO – I dnes pokračuje čerpání vody do vodojemů Vodárny Plzeň. Na místě je aktuálně sedm jednotek. Čtyři jednotky HZS Plzeňského kraje, jedna jednotka Středočeského kraje, jedna z Karlovarského kraje a ZÚ Zbiroh.

Dobrovolné jednotky byly odeslány na základny. Nasazena byla čtyři velkokapacitní čerpadla, pomocí nichž se přes noc dodávalo 260l vody za sekundu. V dnešních dopoledních hodinách se kombinací čerpadel podařilo dostat průtok až na 310l za sekundu. Vzdálenost, na kterou byla voda čerpána, se pohybovala od 500 do cca 660m.

Dopravní vedení procházelo i pod hladinou řeky. Byl tak zabezpečen průtok, který byl požadován Vodárnou Plzeň. Takto masivní nasazení velkokapacitních čerpadel pro dodávku vody pro obyvatelstvo nemá v České republice obdobu.

Hasiči se nezastavili ani přes noc. Večer byla sestava čerpadel posílena o velkokapacitní čerpadlo HZS Středočeského kraje. Dodávka vody je nyní realizována šesti hadicovými vedeními o průměrech 150mm a jedním o průměru 200mm.

AKTUALIZUJEME… Vodárna Plzeň začne v úterý odpoledne znovu pouštět do své úpravny vodu z řeky Úhlavy. Díky přijatým opatřením během pondělí 14.10. a v noci na úterý 15.10. výrazně klesly hodnoty nebezpečných látek v řece.

Zdroj: HZS Plzeňského kraje
Plzeň – oficiální stránky města

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář