Královehradecký Krimi Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů Zvířata

Muž opustil byt a v něm ponechal uzamčeného svého psa! Ten uhynul trýznivou pomalou smrtí! Kriminalisté muže obvinili z týrání

HRADEC KRÁLOVÉ – Vyšetřovatel z oddělení hospodářské kriminality v těchto dnech obvinil 37letého muže z Hradce Králové z trestného činu týrání zvířat, za což mu hrozí trest odnětí svobody od 6 měsíců do 3 let.

Na lince 158 obdrželi policisté oznámení o obavě sousedova života, protože z jeho bytu v jednom panelovém domě v městské části Třebeš se šířil zápach a kolem dveří se nacházelo velké množství much. Po otevření bytu hlídka mezi kuchyňskou linkou a sporákem našla kadáver psa v pokročilém stádiu mumifikace. Všude po podlaze byly skvrny moči a velké množství exkrementů.

Na místo byla přivolána veterinární lékařka, která smrt zvířete potvrdila. Zdechlina byla poté dána ke znaleckému zkoumání. Soudní znalec z oboru zemědělství, odvětví veterinářství zjistil, že k úhynu křížence plemena Labradorský retrívr a Kavalír King Charles španěl došlo 2 až 3 měsíce před jeho nálezem. Došel k závěru, že chovatel dlouhodobě nedodržoval podmínky správné péče o psa. Pes  neměl dostatek pohybu, hladověl a žíznil, čímž docházelo ke zdravotním poruchám, bolesti a stresu. Vše dohromady působilo psu příkoří a utrpení trýznivým způsobem.

Z vyšetřování vyplynulo, že se muž v létě 2018 z bytu odstěhoval a psa tam nechal samotného. Ze začátku ho chodil krmit a venčit. Jeho návštěvy se však postupem doby tenčily, až přestaly úplně.

FOTOGALERIE… 

Autor: por. Iva Kormošová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář