HZS Krimi Pardubický Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME: Při požáru rodinného domu na Pardubicku vznikla škoda přesahující 800 tisíc korun

PARDUBICKO – Tři jednotky hasičů (profesionální z Pardubic a dobrovolné ze Starého Hradiště a Srchu) likvidovaly v pátek 1. listopadu v 16.43 hodin požár rodinného domu v části Pardubic – Ohrazenicích. Jednalo se o finský typ domku, tedy celý dřevěný.

Epicentrum požáru bylo v dětském pokoji ve druhém nadzemním podlaží. Uvnitř objektu se v době požáru nikdo z osob nenacházel Hasiči zachraňovali psa, který tam zůstal. Hasiči k likvidaci požáru používali automobilový žebřík. Požár se podařilo hasičům dostat pod kontrolu v 17.32 hodin a zcela zlikvidován byl v 19.06 hodin.

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který ještě večer i v sobotu dopoledne zjišťoval příčinu vzniku požáru. „Požárem je poničen dětský pokoj, balkón i půdní prostory. Silný kouř pak poničil kuchyň, obývací pokoj i ložnici,“ přibližuje zkázu požáru vyšetřovatel por. Aleš Janda z HZS Pardubického kraje. Jednotky se z místa události na své stanice vracely těsně před půlnocí.

Příčina vzniku požáru je stále vyšetřována. Škoda byla předběžně vyčíslena na 800 tisíc korun a možná ještě poroste. Uchránit se podařilo majetek ve výši 3 500 000 korun. 

Zdroj: HZS Pardubického kraje
Foto: Jiří Sejkora SejkPce PHOTO.

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář