EXTRALIGA HOKEJ Kultura Liberecký Sport Středočeský Z domova

ZE SPORTU: Rytíři Kladno se z Liberce vracejí bez bodu.

LIBEREC – Rytíři se na severu Čech na jediný gól pořádně nadřeli a po dvou výhrách v řadě zapsali porážku 1:2. Domácí otevřeli skóre v prostředním dějství a na začátku třetí třetiny svůj náskok navýšili. Kladeňáci na libereckou obrannou zeď v čele s gólmanem Dominikem Hrachovinou vyzráli až v poslední minutě, když se prosadil kapitán Jakub Strnad.

Přestože v úvodu zápasu k vidění mnoho příležitostí nebylo, hned první branková možnost stála za to! Radan Lenc dobře dojížděl za dorážkou, ale od jeho nohou se puk odrazil za Godlova záda jen těsně vedle tyče kladenské branky. Rytíři mohli zahrozit při přesilových hrách, s těmi ale naložili prachbídně. O moc úspěšnější nebyli v početní výhodě vzápětí ani domácí, Denis Godla vykopl nejnebezpečnější střelu betonem. Do konce třetiny pak pokračoval neurovnaný hokej a skóre se nezměnilo.

Druhou část začali hosté daleko lépe, paradoxně ale z první soupeřovy šance inkasovali. Rostislav Marosz rozjel útok po levé straně, vrátil do druhé vlny Tomáši Filippimu a zkušený útočník už Godlu propálil – 1:0. Kladenský gólman měl pak další těžkou práci při oslabení, výtečně si však poradil jak se střelou Michala Bulíře, tak s následným pokusem Petra Jelínka z bezprostřední blízkosti. Srovnání měl na hokejce v mezikruží Brendan O’Donnell, který využil soupeřovy špatné rozehrávky a trefil Hrachovinovo rameno. V závěru mohl dorážet do odkryté klece Jan Ordoš, toho ovšem faulem zastavil Brady Austin.

Ve třetí periodě se domácím vcelku záhy podařilo vedení navýšit. Libor Hudáček vystřelil z kruhu a Denis Godla, který měl naprosto zakrytý výhled, byl bez šance – 2:0. Rytíři se posléze snažili o to víc tlačit směrem vpřed, do zajímavých pozic se ale dostávali jen stěží. Ve chvíli kdy ale hosté potřebovali svůj tlak vystupňovat, přišlo vyloučení a další práci měl Denis Godla. Ten si však poradil s Jelínkem i nadvakrát. Kladno nakonec odčarovalo Hrachovinu až v poslední minutě. Při hře bez brankáře doklepl do sítě O’Donnellovu střelu Jakub Strnad – 2:1. Na vyrovnání už ale hostům nezbyl čas.

Zdroj: Rytíři Kladno
Ilustrační foto: J. Tušík

Napsat komentář