Finance HZS Kultura Pardubický Pomáháme PR Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

TIP PRO VÁS: Kniha HASIČI od profesionálního hasiče Romana Kutálka jako skvělý dárek na Vánoce

PARDUBICKÝ KRAJ – Stále přemýšlíte, co ještě pořídit pod vánoční stromeček? Máme pro vás tip. Zkuste knihu HASIČI autora Romana Kutálka, profesionálního hasiče HZS Pardubického kraje, územního odboru Ústí nad Orlicí.

Kniha ve zcela novém kabátě vám představí vše, co se děje v hlavě hasiče při zásahu i mimo něj. Kniha je plná reálných situací a emocí. Osobní příběh profesionálního hasiče a táty jednoho bezva kluka. Kniha je obohacena o fotografie skvělého profesionálního fotografa Michala Fanty, který nedávno za své fotografie získal dokonce druhé místo v kategorii „At work“ soutěže Vertical Magazine.

Citace z knihy: „Horko má nesnesitelnou intenzitu, a i proto se dá pohybovat jen u země. Kdybychom si stoupli, první, co se nám uvaří, budou naše oči, ale to je v podstatě jedno, protože v další vteřině bychom byli stejně mrtví. Zdá se nám, že jsme ušli snad padesát metrů, ale ve skutečnosti máme za sebou možná prvních pět. Vnímání času i vzdálenosti je hrozně zkreslené. Nevidíme nic. Nevidíme ani svou ruku, i když si ji dáme těsně před zorník masky. Jediné, co vnímáme, je šílený žár a silný rytmicky se opakující zvuk vlastního dechu. Uvědomujeme si každý nádech, každý výdech…“

Vy máte stále možnost si knihu objednat na: r.kut@email.cz nebo je k dostání ve vybraných knihkupectvích nebo také na internetu www.mf.cz. 

Cena je 259 Kč (+ poštovné). Neváhejte a hned kupujte!

Zdroj: HZS Pardubického kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář