Kultura Praha Školní okénko Sport Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Česká thajboxerská lvíčátka opět vystrčila drápky a dovezla 4 cenné kovy

ČESKO – Na evropský pohár Baltic muaythai open 2020 Litva Vilnius který se konal 31.1 až 2.2. C.M.T.A. vyslala 6 mladých nadějných thajboxérů pod vedením reprezentačního trenéra juniorů Ladislava Horejše (Leonidas Dubí).

Děti se v pyramidách utkali v thajském boxu (Muaythai) s top výběrem z Evropy a dálného východu. Naše původní očekávání bylo, že na tento turnaj přijede v kvalitách evropský průměr, opak byl však pravdou a přijel top výběr medailistů z MS, tak každý boj byl opravdu tvrdý.

I přes maximální snahu se všichni do semifinálových bojů bohužel neprobojovali. Arsenij Dunajev 14 let se tvrdě střetl s Belgickým reprezentantem, ale bohužel prohrává těsně 2:1 na body a z osmifinále bohužel nepostupuje. Druhým bojovníkem, který neprošel přes osmifinále byl Lukáš Klaška, který bohužel inkasoval loket z otočky od Maďarského borce tak nešťastně, že mu i přes chránič vyrazil zub, a bylo po zápase.

Čtyři naši bojovníci pak vybojovalo medaile – Matěj Šimůnek 12 let se přes osmifinále probojoval skrze Běloruského borce, toho se mu povedlo zasahnout kolenem přes vestu tak tvrdě, že soupeři vyrazil dech a bylo zde první počítání. Ve druhém kole Bělorus kopal střední kop, ale Matěj ho kontroval kopem na hlavu což soupeře zaskočilo a hned v návaznosti přiletělo další tvrdé Matějovo koleno a vyhráli jsme KO. Matěj postoupil do čtvrtfinále, kde narazil na Litevského reprezentanta a medailistu z MS který ovšem mel velice dobré klinče a Matěje na tuto techniku porazil. Tím jsme získali první bronz. Tobiáš Barták 14 let se obrovským štěstím volný los dostal do čtvrtfinále kde se utkal s Belgickým chlapcem s kterým si měl co vyřizovat. Belgičan Tobiaše vyřadil z MS 2018 v boji o zlato. S Tobiášem jsme ovšem na Belgičana měli vymyšlenou strategii, která vyšla a soupeř nestačil na Tobiašovo tempo a prohrál 3:0 což posunulo našeho reprezentanta do finále a boji o zlato. V tomto utkání změřil sílu s Bělorusem vicemistr světa 2018 s velkou spoustou zápasových zkušeností, kterých Bělorus využil a nepustil Tobiaše do svého tempa a bohužel prohráváme 3:0 na body a získáváme stříbrnou medaili. Emma Cardová 15let, nová posila v reprezentaci hned zažila křest ohněm a ve svém prvním velkém turnaji dostala v semifinále hned Belgickou mistrní světa 2019 a ta Emmu poráží. To pro nás znamenalo další bronzovou placku. Tomáš Barták 15let měl jeden z nejtěžších losů. Nejprve se musel probojovat do osmifinále a to hned přes Moldavského reprezentanta a mistra světa v K1. Celý zápas byl velice vyrovnaný s převahou Tomáše. Přibližně v polovině zápasu se při souboji povedlo Moldavci vystrčit Tomáše z ringu tak nešťastně, že prolétl mezi provazy a saltem dopadl pod ring, který mel výšku cca 1m rovnou na záda. V tu chvilku jsme všichni ztuhli a báli jsme se, zda si nepřivodil nějaké zranění. Tomáš, ale ze země hned vyskočil a s úsměvem vlezl zpět do ringu, kde okamžitě zvýšil tempo tlaku na soupeře a všechna tři kola vyhrál 3:0. Tímto postupem se mu otevřela další cesta, kde ho čekal domácí reprezentant. Změnili jsme taktiku od Moldavce a zaměřili jsme se hlavně kopy na nohy (Low kick). Litevec měl sice tvrdé ruce, ale Tomáš každý útok trestal tvrdými Low kicky jak ze přední tak zadní strany stehen, až nakonec Litevec sotva chodil a po druhém počítání byl zápas ukončen KO. Krásnou cestu do semifinále mu dále zkřížil Bělorus MS 2018 a tímto chlapcem měl Tomáš také něco nevyřízeného v roce 2019 ho připravil o zlatou medaili na Stayki open v Bělorusku. Bohužel zápasové zkušenosti a síla byla o dost větší než u Tomáše a museli jsme se po prohře spokojit s bronzem. Samozřejmě, že Bělorus nakonec vybojoval zlato.

„Rád bych závěrem poděkoval všem klukům za jejich poctivé a vytrvalé výkony, nasazení a samotné boje – dali do toho vše. Druhý dospělý doprovod pak zajistil Daniel Štajnc.

Mé srdečné poděkování patří i vedení C.M.T.A., které pro nás zařídilo všechny formality, a zajistila hladký průběh našeho Litevského pobytu.

Rád bych ještě zmínil, že přípravu dubských chlapců sponzoruje Ústecký kraj, Město Dubí, Teplice, Osek a obce Proboštov a Novosedlice. Dále pak firmy Stavmart s.r.o., Molík Reality a Fighter Store.cz

Nemohu také zapomenout, že o chlapce a dívky se stará po zdravotní stránce paní Jana Šimonová a Centrum sportovní ortopedie a medicíny, které je nestátní zdravotnické zařízení v centru Teplic, které nabízí komplexní zdravotnickou péči se zaměřením na ortopedii, fyzioterapii, výživové poradenství a tělovýchovné lékařství.

Ještě bych rád zmínil, že 10 dní před turnajem se chlapci účastnili i reprezentačního soustředění , které se konalo přímo v Leonidas gym Dubí pod vedením repre-trenéra Ladislava Horejše, trenéra Radka Veselého z Fight club Duchcov a fyzioterapeutky Jany Šimonové. Stravování nám zajistila Nikol Šimůnková v restauraci Rudolfka.“

Autor: Ladislav Horejš

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář