HZS Koronavirus Krimi Kultura Moravskoslezský Nezaradené Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Moravskoslezské nemocnice už mají devět odběrových míst, prozatím konečný počet

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ-  Celkem devět odběrových míst u různých nemocnic v Moravskoslezském kraji vybudovali v souvislosti s nákazou koronavirem Covid-19 příslušníci Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ve spolupráci s kolegy ze Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně v uplynulých pěti dnech. Pro tuto chvíli je to (zatím) konečný stav.

Poslední dvě odběrová místa, která vždy tvoří jeden velký stan a dvě stavební buňky, přibyla ve středu 18.3.2020 večer v areálech Nemocnice ve Frýdku-Místku a Nemocnice Nový Jičín a jsou připravena pro testování nákazy.

Speciální odběrové stany jsou určeny pro řidiče či osádky osobních automobilů i pro pěší příchozí. Jde o velký stan, do kterého občan přijede osobním automobilem, nevystupuje z něj a zdravotní sestra mu odebere potřebný vzorek přímo ve vozidle. Součástí stanu jsou dvě (zelené) stavební buňky jako zázemí pro zdravotnický personál, který vzorky od občanů odebírá.

Odběrová místa u nemocnic tak již má všech šest okresních měst Moravskoslezského kraje, když Ostrava hned dvě, vedle nich také Krnov, Havířov a Třinec.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Lukáš Jirka
ŠÉFREDAKTOR lukas.jirka@jvpress.cz 737 310 273
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář