Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Koronavirus Královehradecký Krimi Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Policie Politika Praha Složky IZS Středočeský Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME: Mladá autorka audionahrávky se v doprovodu advokátky sama přihlásila policii! Za šíření poplašné zprávy jí hrozí až osm let vězení

ČESKO – Mladá autorka audionahrávky, která se šířila o víkendu po sociální síti, se sama v doprovodu své advokátky přihlásila na policii. Přišla na policejní služebnu a následně policistům poslala e-mail, ve kterém vše údajně vysvětlila.

Zvukovou nahrávkou, na které hlas mladé ženy tvrdil, že v noci na pondělí nebo po dosažení jednoho tisíce nakažených koronavirem začne platit další drastické opatření a úplný zákaz vycházení v celém Česku, se proto zabývá policie. Nahrávka kolovala po sociálních sítí a vyděšení lidé si ji ve strachu přeposílali i jako hlasovou zprávu na mobilech. Podle policie jde o šíření poplašné zprávy!

„Znovu upozorňujeme na fakt, že tento trestný čin je v době nouzového stavu země postižitelný vyšší trestní sazbou, a to až 8 let,“ uvádí policie s tím, že nyní kriminalisté budou zjišťovat bližší okolnosti případu.

K události se vyjádřil i premiér Andrej Babiš: „Po Messengeru tady teď lítá klasická fake news, která bohužel už dost lidí vystrašila. Audiozpráva, ve které říká mladá žena že má informace, že se chystá celková karanténa, a že vyhlašovat se bude z neděle na pondělí, ulice se uzavřou a bude zákaz vycházení. Je to nesmysl. Nic takového nikdy nebylo na stole. Už jsme popřeli karanténu Prahy, a teď popíráme i tuto šílenou fake news. Prosím vás nedělejte to, neděste lidi., není k tomu důvod. Nebuďte zlí. Děkuju moc,“ vzkazuje veřejnosti na svém twitteru Andrej Babiš.

Autor: redakce

 

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář