HZS Krimi Školní okénko Složky IZS Z domova Zajímavosti Základní škola Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

DRAMA: Dramatické okamžiky zažily dvě nezletilé děti na Zlínsku při požáru domu. Hrdinou je čtrnáctiletý chlapec

ZLÍNSKO – Velkým hrdinou je čtrnáctiletý chlapec.Ten společně se svou nevlastní osmiletou sestrou a rodiči trávil březnové dny na chalupě ve Štítné nad Vláří na Zlínsku. Zde však včera odpoledne došlo k požáru, který se rychle šířil z technické místnosti do podkroví domu.

V podkroví domu se však v danou chvíli na televizi dívala osmiletá dívenka. Chlapec za ní přišel a díval se chvíli s ní, a to až do okamžiku, kdy ucítil kouř a následně zjistil, že v domě hoří.

Nejprve obě děti chtěly k útěku z domu použít schodiště, kde však již ale šlehaly plameny. Chlapec však zachoval chladnou hlavu. Společně se svou nevlastní sestrou vylezl oknem ven na střechu a z ní se obě děti dostaly do bezpečí na zem.

Při požáru byl vážně zraněn přítel rodiny, který v domě pobýval. Toho vrtulník transportoval na popáleninové centrum. Díky rychlé pohotovosti chlapce vyvázly děti z hořícího domu bez újmy na zdraví

Zdroj: HZS Zlínského kraje
(LJ)

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “DRAMA: Dramatické okamžiky zažily dvě nezletilé děti na Zlínsku při požáru domu. Hrdinou je čtrnáctiletý chlapec

Napsat komentář