Finance HZS Koronavirus Kultura Pomáháme Praha Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich se svým týmem kuchařů osobně přivezl jídlo i pražským hasičům

PRAHA – Hasiče z pražské centrální stanice dnes navštívil šéfkuchař Zdeněk Pohlreich, který osobně s jeho kuchaři rozváží jídlo pro složky Integrovaného záchranného systému ČR.

„Vaříme nepostradatelným! Hasičům, záchranářům a policii. Podpořte je s námi! Rozhodl jsme se zahájit solidární iniciativu podporující složky integrovaného záchranného systému,“ říká šéfkuchař Zdeněk Pohlreich.

Hasiči, policie a záchranná služba procházejí skutečnou zatěžkávací zkouškou. Proto jsem se rozhodl vařit a zavážet jídla zdarma na jejich služebny na území hlavního města Prahy. Jde v současné chvíli o cca 500 porcí denně na území Prahy.

„My jsme připravení pracovat zdarma a dělat to, co umíme nejlíp. Jediné, co potřebujeme, je finanční podpora na nákup surovin a obalových materiálů a ochranných pomůcek. Máme sjednané nejlepší možné cenové podmínky s našimi dodavateli. Pro tento účel jsem zřídil transparentní účet u KB 6770217/0100, na který hodlám posbírat co největší finanční obnos, abychom tuto aktivitu mohli realizovat.

Přidali se k nám a rozvoz zajišťují Auto Esa Auto ESA a Lexus LEXUS Česká republika, kteří se starají o to, aby se jídla dostala včas a teplá denně na všechna místní oddělení.

Je mi potěšením, že se k naší iniciativě připojil kuchař Jan Punčochář – šéfkuchař a jeho tým restaurace U Matěje, od úterý 23. března 2020 budeme společně připravovat celkem až 800 obědů denně.

Samozřejmě bych byl rád, pokud by se podobná aktivita podařila rozšířit do dalších krajů. Není v našich silách je obsáhnout. Zvládneme jen částečně Prahu. Navázat mohou další restaurace v regionech, které se na to cítí a získají podporu.

Budeme rádi za jakékoliv finanční příspěvky na podporu této iniciativy, „dodává Zdeněk Pohlreich.

Autor: redakce
Zdroj: HZS Praha a Zdeněk Pohlreich 

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář