HZS Krimi Policie Složky IZS Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

AKTUÁLNĚ: Hned několik požárů lesních a travních porostů napříč Českem zaměstnává hasičské jednotky

ČESKO – Hned několik lesních a travních požárů napříč republikou zaměstnávají aktuálně hasiče například na Děčínsku, na Vysočině nebo obce Kozohlody na Kutnohorsku ve Středočeském kraji.

Hasiči Středočeského kraje vyjeli k několika lesním požárům. Největší z nich byl ohlášen krátce před polednem u obce Kozohlody na Kutnohorsku. Vyhlášen byl třetí stupeň poplachu, protože na místo bylo nutné povolat větší množství cisteren k hašení. Celkem u události zasahovalo 15 jednotek. Požár se rozrostl na plochu 2,5 ha lesní hrabanky. Hasičům kromě špatně přístupného terénu komplikoval zásah také vítr.

Obdobná situace se stala kolem desáté hodiny, kdy byl u Křivsoudova na Benešovsku vyhlášen druhý stupeň poplachu. Hasiči zde spěchali uhasit několik ohnisek po pálení po lesní těžbě. Zasahovalo devět jednotek.

U Vlkančic v okrese Praha-Východ hořel dřevník a tráva v lese na ploše cca 200 m2. I zde byl vyhlášen druhý stupeň poplachu, na místě zasahovalo deset jednotek. I zde komplikoval zásah vítr, který oheň rozfoukával.

Zvažte, zda je skutečně nutné v tomto suchém a větrném počasí spalovat látky přírodního charakteru. Pokud už musíte pálit, mějte oheň neustále pod kontrolou.

Od rána mají plné ruce práce s požáry v lesích i hasiči Kraje Vysočina. Silný vítr rozfoukává ohniště po víkendovém pálení.

Hasiči likvidují požár trávy u trati nad Dolním Žlebem, okres Děčín. Hoří tráva na náspu a několik stromů. Požár je lokalizován.

Už devět hasičských jednotek zasahuje u požáru lesního porostu na ploše 300x300m a složeného dřeva u Hoštic nad Labem, okres Děčín. Jedná se o nezvládnuté pálení. Byl vyhlášen třetí stupeň poplachu z důvodu počtu jednotek. Na místo letí vrtulník s hasicím vakem.

Evidujeme větší počet požárů lesního porostu nebo trávy. V současnosti je poměrně sucho a větrno, prosíme, omezte pálení na minimum.

Zdroj: HZS ČR

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář