Auto-Moto Doprava Krimi Liberecký Policie Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

STALO SE: Na Českolipsku vyfotografoval řidič za jízdy neoznačené auto dopravních policistů a snímek publikoval na sociální síť. Vyfasoval pokutu

ČESKOLIPSKO – V tomto týdnu projížděli dopravní policisté v neoznačeném  služebním vozidle Škoda Octavia  od Zákup do České Lípy, a protože byl slabý provoz, všimli si, že za nimi stále jede stejné vozidlo. V tom čase se na sociální síti objevila fotografie jejich služební octavie s upozorněním, že policejní auto v civilním provedení směřuje na Českou Lípu. Podle celkové kompozice snímku bylo vysoce pravděpodobné, že je jeho autorem řidič osobního vozidla jedoucí za nimi.

Rozhodli se ho proto zkontrolovat,  a když ho zastavili, jejich podezření se potvrdilo. Muž z profilové fotografie na sociální síti byl nápadně podobný řidiči kontrolovaného auta. K přestupku se  následně bez výmluv přiznal a zaplatil pokutu, kterou mu policisté uložili.

To, že na naše služební vozidla nebo na kontrolní stanoviště někdo upozorňuje ostatní motoristy,  nám nevadíNaopak, podobná varování působí ve svém důsledku jako užitečná prevence bezpečnosti v silničním provozu, protože mnohé řidiče přimějí k tomu, aby ubrali plyn a chovali se na silnici slušněji. Řidiči ale během jízdy nesmějí držet v ruce mobilní telefon a musejí se plně věnovat řízení. Fotografovat za jízdy cokoliv a ještě k tomu psát zprávy je velmi nebezpečné jak pro ně samotné, tak  i pro ostatní účastníky silničního provozu.

Autor: por. Bc. Ivana Baláková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář