HZS Krimi Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

DRAMA: Při požáru bytu na Vsetínsku hasiči a záchranáři úspěšně resuscitovali jednu osobu

VSETÍNSKO – Informaci o požáru bytu v Zubří na Vsetínsku přijalo krajské operační středisko HZS kraje krátce po půl šesté ráno. K události byla okamžitě vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Valašské Meziříčí a jednotka hasičů města Rožnov pod Radhoštěm. 

Po příjezdu a provedení prvotního průzkumu bylo velitelem zásahu potvrzeno, že se jedná o požár bytu ve třetím podlaží několikapatrového domu. Hasiči provedli na pokyn velitele násilný vstup do zasaženého bytu, kde byla nalezena jedna osoba bez známek života. Tu se podařilo úspěšně resuscitovat, a do příjezdu zdravotnické záchranné služby jí byl podáván kyslík. Následně byla předána do péče záchranářů.

V silně zakouřeném bytě byl potvrzen požár kuchyně, který hasiči lokalizovali v dýchací technice krátce před půl sedmou. Kvůli možnému rozšíření požáru byl proveden násilný vstup také do jednoho bytu ve vyšším patře. Plameny poškodily i vodovodní potrubí ve stupačkách a několik spodních bytů tak bylo navíc vytopeno.

Krátce před sedmou hodinou ráno ohlásil velitel zásahu likvidaci požáru a místo bylo předáno policii a vyšetřovateli hasičů, který nyní zjišťuje přesnou příčinu vzniku události i výši způsobených škod.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář