EXTRALIGA HOKEJ Nezaradené Politika Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

AKTUÁLNĚ ZE SPORTU: Jiří Šlégr končí ve vedení HC VERVA Litvínov. V klubu bude pokračovat v jiné roli

LITVÍNOV – Vedení hokejového klubu HC VERVA Litvínov opustil k 29. dubnu dosavadní předseda představenstva Jiří Šlégr, kterému skončilo pětileté funkční období v představenstvu. Zlatý medailista z Nagana nebude pokračovat v představenstvu klubu ani ve funkci generálního manažera. Novým předsedou představenstva je zvolen s účinností od 30. dubna dosavadní člen představenstva Marek Zouvala. Představenstvo klubu na svém jednání pověřilo sportovního manažera Pavla Hynka, aby dočasně převzal pravomoci generálního ředitele klubu.

Jiří Šlégr působil v litvínovském hokejovém klubu jako hráč v letech 1987 – 1992 a po návratu z úspěšného působení v NHL pak trvale od roku 2004. Svoji bohatou hráčskou kariéru definitivně ukončil v roce 2015, kdy se podepsal pod zisk historicky prvního mistrovského titulu HC VERVA Litvínov v nejvyšší domácí soutěži. Ve vedení klubu působil od roku 2010. „Chci si dát odstup. Cítím, že po dlouhých letech v nejvyšších patrech klubového vedení nastal čas na změnu. Během mého působení se nám podařilo získat historicky první titul, ale v posledních letech se nám tolik nedařilo. Věřím, že změny pomohou nastartovat něco nového,“ uvedl Jiří Šlégr.

Legendární obránce se však úplně neloučí, v rámci klubu bude pověřen vztahy s Českým svazem ledního hokeje. „Unipetrol a Benzina nadále pevně stojí za litvínovským hokejem. Jsme si plně vědomi jeho bohaté historie, ale není nám lhostejná ani budoucnost. Procesem změn proto chceme dát klubu nový impulz. Jiřího Šlégra si nesmírně vážím. Do klubové historie se nesmazatelně zapsal nejen jako hráč, ale i v dalších rolích. Děkuji mu za dlouhé roky práce pro klub a těší mě, že jsme se dohodli a budeme nadále společně pracovat na rozvoji litvínovského hokeje,“ řekl Marek Zouvala, nový předseda představenstva HC VERVA Litvínov.

Pavel Hynek je v Česku uznávaným hokejovým odborníkem. V extralize má za sebou úspěšnou trenérskou kariéru a je trojnásobným extraligovým šampionem. Působil také u mládežnických reprezentačních výběrů. V Litvínově se objevil v sezónách 2002/2003 a 2003/2004 jako asistent Františka Výborného. Po dvou sezónách v ruské KHL v roli asistenta v klubu HK Soči se tak vrátil zpět do extraligy.

Aktuální složení představenstva HC VERVA Litvínov:
Marek Zouvala – předseda
Vladimír Dočekal – místopředseda
Petr Myšák – člen
Martin Liška – člen
Rafal Tarka – člen

Autor: Ondřej Vlk

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář