HZS Krimi Policie Praha Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

OBRAZEM: Rozsáhlý požár plastů v průmyslovém areálu v Praze 15 likvidovaly v noci profesionální i dobrovolné jednotky

PRAHA – Krátce po dnešní 2. hodině ranní operační středisko pražských hasičů přijalo hlášení o požáru zhruba 50 tun odpadu v kovošrotu v ulici Ke Kablu v Praze 15. Na místo byl vyslán větší počet jednotek.

Po příjezdu první jednotky na místo bylo zjištěno, že se na místě nachází celkem 150 tun plastu, požárem bylo zasaženo 50 tun a ohrožena cisterna s 20 tis. litry nafty a přilehlá hala. Zásah byl rozdělen do 5 požárních úseků a probíhal v dýchací technice, část proudů byla vedena pomocí výškové techniky. Cisternu s naftou se podařilo ochladit a uchránit.

Chemická služba prováděla kontrolní měření koncentrací škodlivin v ovzduší. Naměřené hodnoty nepřekročily nebezpečnou mez.

Na místě zasahovali hasiči z 8 profesionálních a 11 dobrovolných stanic, chemická služba z Petřin, 3 jednotky podnikových hasičů, 2 jednotky ze Středočeského kraje, Policie ČR, ZZS HMP a ČČK.

FOTOGALERIE… 

U zásahu bylo použití celkem 10 vodních proudů C a byli lehce zraněni 2 hasiči, kteří pokračovali v zásahu.

Kolem 4. hodiny ranní se plameny nešířily, hasiči dohašovali a rozhrabávali odpad do sedmé ráno. Na místo se vrátí na dohlídku.

Zdroj: HZS Praha

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář