Auto-Moto Doprava HZS Krimi Moravskoslezský Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

VIDEO DRAMA: Po střetu vlaku s osobním automobilem v Horních Tošanovicích museli hasiči vyprostit řidičku

HORNÍ TOŠANOVICE – Celkem čtyři hasičské jednotky zasahovaly dnes po poledni u dopravní nehody v Horních Tošanovicích. Střet motorového vlaku s osobním automobilem Škoda Kodiaq byl na tísňovou linku ohlášen šest minut po třinácté hodině.

Na místo byly vyslány hasičské jednotky ze stanic HZS MSK v Nošovicích a Frýdku Místku, spolu s nimi pak dobrovolní hasiči z třinecké části Guty a jednotka Správy železnic Ostrava.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v osobním voze zůstala po střetu zaklíněna řidička. Hasiči ji ihned poskytli předlékařskou první pomoc a po důkladném průzkumu provedli její vyproštění.

Zraněnou ženu následně předali zdravotníkům, zároveň jim pro jejich následnou práci vytvořili zázemí kryté zástěnou. Poté pomohli s transportem do vrtulníku Letecké záchranné služby.

Ve vlaku v době střetu cestovalo dvacet osob, lehké zranění utrpěla vlakvedoucí, její přeprava do nemocnice však nebyla nutná.

FOTOGALERIE… 

Místo zásahu si po ukončení záchranných prací převzali hasiči Správy železnic, kteří zajistili odtažení vraku škodovky i vrácení vlaku zpět na koleje.

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář