Finance HZS Jihočeský Krimi Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

OBRAZEM: Statisícová škoda vznikla po požáru střechy domu v jihočeském Římově

ŘÍMOV – Škoda ve výši 300 000 korun vznikla po požáru střechy domu v obci Římov. Informaci o požáru přijali hasiči na tísňovou linku ve středu po 19. hodině.

Operační důstojníci do Římova do ulice Betlém vyslali v 19:25 hodin osádky cisteren a automobilového žebříku profesionálních hasičů ze stanic Trhové Sviny a Český Krumlov a vyhlásilo poplach pro jednotky SDH obcí Velešín a Římov.

Průzkum na místě požáru ukázal, že hoří střecha nad jednou části rodinného domu, na který stavebně těsně navazoval další rodinný dům. Střecha byla zasažena v plném rozsahu. Hasičům se podařilo dostat požár rychle pod kontrolu. Nedošlo k rozšíření na střechu druhého domu. Pro úplnou likvidaci požáru museli hasiči konstrukci střechy rozebrat. Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil v 21:06 hodin. Poté většina jednotek odjela zpět na základny, na požářišti zůstala pouze římovská jednotka, které v 22 hodin a v půlnoci provedla kontrolu, zda se někde neobjevila skrytá ohniska. Žádná ohniska již v průběhu nočních monitoringů hasiči nezjistili.

FOTOGALERIE… 

Při požáru nebyl nikdo zraněn, příčinou vzniku požáru byla technická závada na anténě.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje
Foto: SDH Velešín

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “OBRAZEM: Statisícová škoda vznikla po požáru střechy domu v jihočeském Římově

Napsat komentář