Auto-Moto Doprava Krimi Liberecký Policie Pomáháme Školní okénko Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Šestiletý chlapec se dlouhé kilometry sám pohyboval po nebezpečné silnici, měl namířeno k babičce! Malého cestovatele si jako jediný všiml policista

ČESKOLIPSKO – Ve středu  krátce před desátou hodinou ráno projížděl vedoucí pohotovostního a eskortního oddělení libereckého krajského ředitelství ppor. Tomáš Ciešlák po silnici druhé třídy číslo 270 služebně na Doksko, když si všiml, že po krajnici ve směru od Mimoně prochází malý chlapec bez doprovodu. Nemohl uvěřit svým očím, protože tato silnice není bezpečná ani pro dospělého chodce, natož pro dítě. Provoz je tu hustý a silnici využívají ve velké míře také nákladní vozidla a kamiony.

Okamžitě proto zastavil a chlapce posadil do svého služebního auta. Ten mu řekl, že jsou jeho rodiče v práci, a že se sám vypravil za svou babičkou. Jeho rodina přitom bydlí v Mimoni a babička v pět kilometrů vzdálených Novinách pod Ralskem. Z Mimoně ušel po této velmi rušné silnici celé tři kilometry. Zarážející je, že se ho už dříve neujal někdo z projíždějících řidičů. Chlapec si s sebou na cestu vzal igelitovou tašku, ve které měl jednu pastelku, ořezávátko a sedm korun.  Peníze prý nesl babičce. V době, kdy ho tu policista objevil, měl na sobě teplákovou soupravu a na obličeji nasazenou roušku. Bylo vidět, že jde o velmi šikovného a samostatného chlapce. Ppor. Ciešlák ho předal přivolaným mimoňským policistům a pokračoval dál ve své služební cestě. Ti potom zjistili, že maminka o odchodu svého syna nic nevěděla. Doma má na starost ještě jeho mladší sestřičku a v době jeho odchodu zrovna spala, protože byla unavená.

Jakkoliv maminčinu únavu chápeme, její syn se ocitl na svém „výletě“  ve velkém ohrožení zdraví i života. Kromě toho, že ho mohlo srazit auto, se také mohl dostat do kontaktu s nesprávnými lidmi a zmizet neznámo kde. Z uvedeného důvodu se případem bude zabývat nejen přestupková komise českolipského městského úřadu, ale i oddělení sociálně právní ochrany dětí.

Autor: por. Bc. Ivana Baláková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář