Auto-Moto HZS Krimi Olomoucký Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

HRDINOVÉ DNE: Dvojice policistů jako první zasahovala u požáru střechy domu na Litovelsku a evakuovala nemohoucího seniora do bezpečí

LITOVELSKO – Policisté byli jako první u požáru střechy rodinného domu na Litovelsku. Než přijeli na místo hasiči, pomohli rodině dostat z domu nechodícího seniora, pomocí hlavních uzávěrů vypnuli elektřinu i plyn, vynesli z objektu propanbutanové lahve a pro jistotu ještě celý dům prohledali, aby se přesvědčili, že uvnitř nikdo není.

Škoda při požáru domu je odhadována na předběžně 250 000 korun. Policisté přijali oznámení o požáru střechy rodinného domu v Myslechovicích. Dle informací se v domě měly nacházet dvě osoby, přičemž jedna z nich měla být nechodící. Na místo okamžitě vyrazila policejní hlídka obvodního oddělení Litovel, která byla na místě požáru během deseti minut.

Policisté pomohli rodině evakuovat nechodícího seniora do bezpečí a do příjezdu hasičského záchranného sboru zajistit vypnutí veškerých spotřebičů a jejich odpojení od přívodu elektrické energie a také plynu prostřednictvím hlavních uzávěrů. Následně z domu vynesli plynové lahve na propan-butan a umístili je do bezpečné vzdálenosti od požáru. Poté hlídka, i přes zakouřené místnosti, dům prohlédla, aby se ujistila, že se zde již nikdo nenachází. Vzápětí se na místo dostavily jednotky hasičského záchranného sboru (jak profesionálních, tak i dobrovolných), které velmi rychle požár lokalizovaly a uhasily. Při požáru nedošlo ke zranění osob. Co bylo jeho příčinou, zjišťujeme ve spolupráci s vyšetřovateli hasičského záchranného sboru. Škoda je v tuto chvíli odhadována na předběžně  250 000 korun.

Autor: por. Mgr. Irena Urbánková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář