HZS Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Krimi Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Počasí Policie Pomáháme Praha Složky IZS Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

POČASÍ: Na Česko se žene bouře! Přívalový déšť už trápí Prahu, Frýdlantsko i Šumavsko! A jaká je aktuálně situace u vás?

ČESKO – Na České se žene silná bouřka! Na Frýdlantsku se nyní vyskytuje velmi silná bouřka doprovázená přívalovým deštěm s krátkodobými úhrny kolem 40 mm a kroupami.

Bouřka se nyní na Liberecku udržuje v oblasti téměř bez pohybu. V postižené oblasti bude docházet k rychlému odtoku vody z krajiny a hrozí riziko přívalové povodně.

Plzeňský a Liberecký kraj zaznamenal asi před hodinou silné bouřky s přívalovými srážkami. Upozorňujeme na možný výskyt těchto jevů i v dalších krajích.

Bouřka zatím způsobila problémy také v pražské Libuši, Lhotce a Braníku. Ve čtyřech případech hasiči museli odstraňovat stromy spadlé na komunikace.

Na Šumavě v oblasti Železné Rudy se vyskytuje velmi silná bouřka doprovázená přívalovým deštěm s krátkodobými úhrny kolem 40 mm a pravděpodobně i kroupami. Bouřka se udržuje v oblasti téměř bez pohybu. V postižené oblasti bude docházet k rychlému odtoku vody z krajiny a hrozí riziko přívalové povodně.

Na Frýdlantsku, na Šumavě v oblasti Železné Rudy a v oblasti Králického Sněžníku už se objevují intenzivní bouřky s přívalovým deštěm a s možností krup.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav
Foto: Hasiči Praha

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář