HZS Krimi Pardubický Počasí Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME: Předpověď meteorologů se vyplnila. Silné bouřky a krupobití zasáhly a pustošily Pardubický kraj

PARDUBICKO – „V jednu chvíli to byla opravdu obrovská smršť. Během asi 30 minut zasahovali hasiči u 60 událostí,“ upřesňuje situaci kolem nedělního poledne operační důstojník pardubických hasičů. Od nedělního rána až do 15 hodiny evidují hasiči už více než 200 výjezdů, a to zdaleka nekončí.

Voda se například na Chrudimsku, konkrétně u Vápenného Podola a Hrbokova valila z polí okny do domů. Zatopeno bylo několik domů a došlo i k evakuaci obyvatel. Ohrožena byla i obec Licomělice, kde hrozilo protržení nádrže. Tady hasiči evakuovali asi 17 osob. Vypadalo to, že k protržení hráze rybníka dojde i v Heřmanově Městci u domova důchodců. Tady ale došlo pouze k přelivu vody z hráze. Vylitá voda z rybníku se valila na samotný domov důchodců. Hasiči museli evakuovat 10 osob.

Hasiči čerpají vodu opravdu v celém Pardubickém kraji. Specifika dnešních zásahů – jedná se zejména o odčerpávání vody ze zaplavených domů, sklepů, výtahových šachet, evakuují obyvatelstvo, uvolňují ucpané propustky a odstraňují spadlé stromy.

Zdroj: HZS Pardubického kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář