Krimi Policie Praha Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů Zvířata

Hroznýš královský vyděsil ženu takřka do bezvědomí v pražské Hrzánské pasáži

PRAHA – Nového téměř dvoumetrového nájemníka má od pátku dolnoměcholupský útulek.

„Bloudím pasáží, kde jsem vyplazil pár důlků při čekání…“ takhle nějak si mohl v duchu prozpěvovat upravenou píseň Karla Gotta skoro dvoumetrový hroznýš královský, který pravděpodobně utekl svému chovateli a vydal se Celetnou ulicí na procházku až do Hrzánské pasáže.

Teplé a vlhké počasí bylo pro tohoto tropického hada pocházejícího z Jižní Ameriky zcela ideální. Bohužel v pasáži při odpočinku narazil na náhodnou kolemjdoucí, kterou vyděsil takřka do bezvědomí. Žena po srdcervoucím výkřiku zavolala na tísňovou linku 156.

Strážníci se sami do odchytu raději nepouštěli a na pomoc si pozvala kolegy z odchytové služby. Vyděšená žena se strážníkům svěřila, že má z hadů panickou hrůzu a že jejich přivoláním vyčerpala pro tento den veškerou zásobu své odvahy a urychleně opustila místo nálezu. O to se pokusil i had, kterému ale v odchodu statečně bránila hlídka strážníků, a to až do příjezdu odchytové služby. Ošetřovatelé hada ubytovali do vyhřívaného terária, a přestože to není jeho vysněná pasáž, tváří se hroznýš spokojeně a čeká na svého majitele.

Zdroj: Městská policie hl. m. Prahy

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

3 Replies to “Hroznýš královský vyděsil ženu takřka do bezvědomí v pražské Hrzánské pasáži

Napsat komentář