Auto-Moto Doprava Krimi Mateřská škola Pardubický Policie Pomáháme Školní okénko Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Základní škola Zdravotnictví Zprávy podle krajů

DRAMA: Rodiče nechali v Pardubicích v zaparkovaném autě tři malé děti na přímém slunci! Zasáhnout museli strážníci

PARDUBICE – Tři děti v rozpáleném zaparkovaném autě našli strážníci v Pardubicích. Štěstí bylo, že okna vozu byla na kličku a 5letá holčička je na radu strážníků zvládla otevřít. Rodiče totiž přišli až za 20 minut a nejvíc je zajímalo, proč to vůbec zajímá strážníky…

Pěší hlídku strážníků upozornil kolemjdoucí na zaparkované osobní vozidlo, ve kterém jsou samotné děti. Strážníci šli ihned daným směrem a popsané vozidlo našli. Stálo na přímém slunci, mělo zavřená okna a v něm se nacházela trojice dětí. Plakaly a volaly maminku.

Děti ve věku 5 a 3 roky a kojenec ve věku 8 měsíců. Viditelně už přes okénko děti trpěly stoupajícím horkem. Naštěstí ve vozidle nebyla okénka na elektrické ovládání, ale na kličku. Strážníci tak ihned požádali nejstarší z dětí – pětiletou holčičku – aby ihned spustila okénka ve vozidle dolů.

Poté děti uklidnili a začalo shánění rodičů. Ti se na místo dostavili až po dalších dvaceti minutách. Ani jejich přístup nebyl ukázkový. Událost zlehčovali, matka se podivovala nad tím, že se strážníci o takovou věc zajímají. Vzhledem k závažnosti situace a jednání, které mohlo být porušením zákona o sociálně – právní ochraně dětí strážníci věc oznámí správnímu orgánu.

Zdroj: Městská policie Pardubice

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář