Fitness Sport Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

FITNESS: Tajemství krásnější postavy s osobním trenérem Zdeňkem Drexlerem

MOST – Zdeněk Drexler je osobní trenér, který působí v Mostě v posilovně Bulldog gym. Výsledky svých klientů i hodnocení jeho práce z pohledu klientů prezentuje na sociální síti Facebook na své fanouškovské stránce „Zdeněk Drexler – osobní a kondiční trenér“. Výsledky jsou mnohdy až ohromující, tak jsme se Zdeňka zeptali, v čem tkví tajemství úspěchu.

V čem tedy spočívá tajemství, díky kterému tvým klientům mizí přebytečný tuk?

Je to jednoznačně jednoduchost. V dnešní době máte desítky tréninkových systémů a snad stovky různých diet. Já tvrdím, že není třeba se při tréninku stavět na hlavu a slovo dieta do naší komunity nepatří. Tréninkové jednotky vychází z principů, které fungovaly desítky let zpátky a potraviny, které doporučuji a navrhuji při stravování lze koupit takřka v každém obchodě.

Takže je to o cvičení a jídle?

Jídlo a cvičení je polovina úspěchu. Můj tréninkový systém vychází z komplexního přístupu, tedy čtyř na sobě závislých segmentech. Je to trénink, stravování, myšlení a regenerace. Když cokoli z těchto čtyř věcí vynecháte, výsledky nebudou 100%.

Funguje tvůj systém na každého?

V podstatě ano. Klient očekává, že když investuje nějaké peníze, získá adekvátní službu, která povede k očekávanému výsledku. Někdy mívají klienti přehnaná očekávání, ale to si vždy řekneme na první konzultaci, kterou poskytuji zdarma. To je proto, abychom se vzájemně poznali a vyjasnili si reálné možnosti. Pokud se názorově i osobnostně protneme, můžeme začít spolupráci.

Nejsou tvé služby drahé? Může si je dovolit každý?

Vzhledem k tomu, že mí klienti nejsou žádní milionáři, může si je dovolit téměř každý. Otázkou zůstává, co je pro koho drahé. Poskytovaná služba není otázkou ceny, ale hodnoty. Cena se odvíjí od délky a frekvence spolupráce. Hodnota pro klienta může mít nevyčíslitelnou hodnotu. Pokud je nadváha, kterou klient má taková, že ho ohrožuje na zdraví nebo na životě, jakou bude mít zhubnutí hodnotu? Jinak řečeno – jakou hodnotu má pro takového člověka zdraví nebo to, že bude stíhat běhat za dětmi?

Ty sám jsi měl nadváhu. Jak probíhala změna u tebe a jaká je tvá současnost?

Ano, před deseti lety jsem vážil o 25 kg víc. Nejprve jsem se snažil zhubnout sám, což se mi částečně podařilo. Poté jsem se rozhodl, že investice do sebe, není nikdy ztrátou. Proto jsem vynaložil nemalé prostředky do sebe – absolvoval jsem akreditované studium v Akademii Ronnie.cz, kde jsem získal vzdělání, díky kterému mohu vykonávat činnost osobního trenéra. To byl ale pouze začátek. Následně jsem pod vedením trenéra české reprezentace Martina Novotného absolvoval přípravu na závody v kategorii men’s physique, kde jsem získal 3. a 4. místo. Dále jsem se účastnil Konference výživy pro sportovce, kde byly i špičky českého sportu, absolvoval jsem opakované vzdělání v oblasti výživy a v současné době mám v hledáčku další dvě akce, kterých se chci zúčastnit. Vzdělávání a poznání pro mě prostě nikdy nekončí. Letos jsem byl tak zaregistrován v Českém registru fitness profesionálů. Snažím se být každý den o krok dál, než včera.

Kde tě zájemci najdou a jak tě mohou kontaktovat?

Trénuji v posilovně Bulldog gym, kde mám vynikající podmínky ke své trenérské práci. Velké díky patří majitelům – Ireně, Lubošovi a Lukášovi Dundrovým. Jak majitelé, tak personál jsou milí a vstřícní. Posilovna, se svým vybavením, splňuje požadavky i těch nejnáročnějších klientů.

Co se týká mě, tak mám svou facebookovou stránku „Zdeněk Drexler – osobní a kondiční trenér“, kde si mohou lidé přečíst, jak pracuji, jsou tam také recenze mých klientů a lze se dostat i do uzavřené skupiny.

Takže můžeme spolu tedy začít cvičit?

Je mi moc líto, ale aktuálně mám plnou kapacitu. Pokud má kdokoli zájem, ať sleduje mé sociální sítě – kromě výše uvedeného Facebooku, mám i Instagram a LinkedIn a pokud budu mít volné místo, zveřejním toto info pro případné zájemce.

Autor: redakce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář