Auto-Moto Doprava HZS Krimi Moravskoslezský Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

TRAGÉDIE: Na železničním přejezdu v Odrách se střetl motocyklista s vlakem, nehodu nepřežil

NOVOJIČÍNSKO – Složky Integrovaného záchranného systému ČR zasahovaly u tragické dopravní nehody na železničním přejezdu v Odrách na Novojičínsku, kde se střetl motocyklista s osobním vlakem. 

Událost byla na tísňovou linku ohlášena pět minut po půl čtvrté odpoledne. Operační středisko k události vyslalo hasiče ze stanice HZS MSK v Bílovci, dobrovolnou jednotku města Odry a rovněž podnikovou hasičskou jednotku Správy železnic. Na místo události vyjela neprodleně i posádka rychlé zdravotnické pomoci z nedaleké základny, stejně jako lékařský tým z Nového Jičína.

Motorkář utrpěl zranění neslučitelná se životem, lékař konstatoval smrt na místě. Dvaašedesátiletý motocyklista nejevil v okamžiku příjezdu prvních záchranářů známky života – byl v bezdeší a došlo u něj k zástavě krevního oběhu. Mnohočetným zraněním, která utrpěl, podlehl bezprostředně po střetu. Zasahující lékařka ZZS již u něj mohla pouze konstatovat smrt.

Hasiči poskytli pro potřeby zdravotníků a policistů skládací mobilní zástěnu a provedli protipožární opatření na motocyklu. Zároveň jej zajistili proti úniku provozních kapalin.

Ve vlaku cestovalo 20 osob, nikdo z nich nebyl zraněn.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl
a HZS Moravskoslezského kraje

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář