Auto-Moto Doprava HZS Krimi Policie Praha Složky IZS Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Řidič v Praze ujížděl policejní hlídce a na křižovatce naboural do aut

PRAHA – Dopravní policisté pronásledovali řidiče, který následně havaroval. Policisté z místního oddělení Letňany nalezli u spolujezdce více než sedmnáct gramů pervitinu. 

Včera pět minut po půl desáté hodině prováděla hlídka dopravních policistů kontrolu vozidel na pevném stanovišti v Povltavské ulici v Praze 7. Když zastavovali červené vozidlo značky Dacia, řidič nedbal výzev, policistu objel a začal ujíždět. Hlídka ihned nastoupila do služebního vozidla, vydala se za ním a informovala ostatní hlídky v okolí.  Pár metrů dál na křižovatce ulice Nová Povltavská řidič nezvládl řízení a naboural do dvou stojících vozidel před sebou. „Dopraváci“ muže za pomocí donucovacích prostředků zpacifikovali a omezili na osobní svobodě.

Muž měl důvodů pro újezd hned několik, lustrací policisté zjistili, že má vyslovený platný zákaz řízení a to až do roku 2021. Navíc provedená dechová zkouška i test na drogy byl pozitivní. Jednačtyřicetiletý muž byl převezen na policejní služebnu, kde si vyslechl podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Dále se bude zodpovídat ze spáchání přestupku na úseku dopravy.

U spolujezdce policisté z místního oddělení Letňany nalezli dva sáčky bílé krystalické látky o celkové hmotnosti více než sedmnáct gramů. Podle testu na drogy, byla tato látka vyhodnocena jako metamfetamin. Dvaatřicetiletý spolujezdec byl omezen na osobní svobodě a převezen na policejní služebnu, kde si ho převzali kriminalisté z oddělení drogové problematiky pro podezření ze spáchání trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Zajištěné drogy byly odeslány k expertíze a od jejích výsledků se bude odvíjet i trestní sazba, která podezřelému muži bude v případě odsouzení hrozit.

Autor: por. Mgr. Violeta Siřišťová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář