HZS Krimi Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů Zvířata

DRAMA: V Jankovicích na Zlínsku zachraňovali hasiči koně z výkopu

ZLÍNSKO – Kůň zapadl do hlubokého výkopu a nemohl se dostat ven. Kvůli komplikovanému terénu nebylo možné použít vyprošťovací automobil a k události byl povolán technický kontejner s dalším nezbytným materiálem. 

Krátce před osmou hodinou večerní přijali hasiči žádost o pomoc s vyproštěním koně zapadlého ve výkopu v obci Jankovice na Zlínsku. Na místo byly okamžitě vyslány jednotky profesionálních hasičů ze stanic Holešov a Kroměříž, vyprošťovací automobil ze stanice Otrokovice a lezecké družstvo z centrální stanice Zlín. 

Hasiči byli na místě do osmi minut. Jak bylo potvrzeno, kůň zapadl do přibližně 170 cm hlubokého výkopu a nemohl se dostat ven. Majitelka byla na místě a k události byl ihned povolán také veterinář. Kvůli komplikovanému terénu nebylo možné použít vyprošťovací automobil a k události byl  povolán technický kontejner s dalším nezbytným materiálem. Jakmile se podařilo koně uklidnit a následně uspat, provedli hasiči zakrytí výkopu a pomocí desky k pažení vytvořili pro koně improvizovanou vanu. Na té pak za využití navijáku koně vytáhli z výkopu a dopravili do bezpečného prostoru. Následně byl odvezen majitelkou zpět do stájí.

FOTOGALERIE…

Přibližně po dvou hodinách byl zásah na místě ukončen a jednotky se postupně vrátily zpět na své základny.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “DRAMA: V Jankovicích na Zlínsku zachraňovali hasiči koně z výkopu

Napsat komentář