Finance HZS Kultura Politika Složky IZS Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Profesionální hasiči už mají zdemolovanou nevyhovující stanici a nyní slouží v buňkách! Dočkají se ale zbrusu nové hasičské stanice

MOST – Profesionální hasiči v Mostě se do dvou let dočkají zbrusu nové hasičské stanice! Tu původní po 45 letech totiž kvůli nevyhovujícímu stavu zbourali a na jejím místě tak vyroste nová stanice…

Slavnostního aktu, poklepání základního stavebního kamene se dnes v Mostě zúčastnil generální ředitel HZS České republiky generálporučík Ing.  Drahoslav Ryba, náměstek generálního ředitele HZS ČR pro IZS a operační řízení brigádní generál Ing. František Zadina,  vedoucí odd. správy majetku a investic GŘ HZS ČR plk. Ing. Zdeněk Mlnařík, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, primátor Statutárního města Most Mgr. Jan Paparega, jednatel stavební firmy ISTAR Daniel Přibyl, ředitel ÚO Most Policie České republiky plk. Mgr. Jiří Volprecht, ředitelka mosteckých hasičů plk. Ing. Eva Benáková, vedoucí směnový technik Havířské báňské záchranné stanice Most, starosta krajského sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Ústeckého kraje Jiří Henc, starosta okresního sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska okresu Most Ing. Ladislav Langmajer a řada dalších hostů.

FOTOGALERIE ZE SLAVNOSTNÍHO AKTU… 

Dnešní slavnostní akt byl završením několikaletého úsilí o zajištění finančních prostředků na vybudování odpovídajících prostor pro výkon služby příslušníků Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje a pro výkon státní správy v této lokalitě. Výstavba nové hasičské stanice v Mostě bude mít tři etapy.

První etapou je odstranění stávajícího objektu stanice, která byla kolaudována v roce 1975 jako provizorní řešení tehdejší situace, a přesto hasičům sloužila neuvěřitelných 45 let.

Druhou etapou bude výstavba nového objektu stanice, což bude kompletně vybavená požární stanice typu C2-B-S s výjezdovými garážemi, stáním pro osobní auta, místností pro fyzickou přípravu, odpočinkovými místnostmi, dílnou chemické a technické služby, šatnami, sociálním zařízením, učebnou, kuchyní, ČOV, kancelářemi, cvičnou věží, hřištěm a parkovištěm.

Stavba nové mostecké hasičské stanice by měla být dokončena do dvou let a finance na výstavbu zajistí stát.

Stanice HZS Ústeckého kraje Územního odboru Most je předurčena k likvidaci olejových havárií a mimořádných událostí většího rozsahu, např. železničních havárií, závalů nebo zřícených budov.

Závěrečnou třetí etapou bude odstranění objektu mobilních buněk a nádvorní budovy a dokončení stavby včetně kolaudace. V současnosti totiž po demolici stávajícího objektu stanice totiž profesionální hasiči nalezli v buňkách v areálu stávající hasičské stanice.

FOTOGALERIE Z DEMOLICE STARÉ STANICE HASIČŮ…

Zdroj: HZS Ústeckého kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “ZAUJALO NÁS: Profesionální hasiči už mají zdemolovanou nevyhovující stanici a nyní slouží v buňkách! Dočkají se ale zbrusu nové hasičské stanice

Napsat komentář