Doprava HZS Krimi Moravskoslezský Policie Školní okénko Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Základní škola Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Čtrnáctiletý chlapec se vážně zranil při pádu z kola v Beskydech! Do nemocnice ho ve vážném stavu transportoval vrtulník

BESKYDY – Týmy záchranářů Moravskoslezského kraje zasahovaly u vážného úrazu dítěte v Beskydech. Operátoři záchranné služby na tísňové lince přijali informaci z Bílé (okres Frýdek-Místek), o pádu cyklisty. Na místo vyjela posádka RZP z Frýdlantu nad Ostravicí a vzlétl vrtulník z Ostravy. O součinnost byla požádána také horská služba Beskydy.

Čtrnáctiletý chlapec havaroval při sjezdu z kopce. Po pádu byl dle svědků v bezvědomí, porucha vědomí přetrvávala ještě v době příjezdu záchranářů. Zasahující lékař LZS u dítěte zjistil vícečetná poranění v oblasti hlavy a končetin, vyslovil také podezření na poranění páteře.

Stav pacienta se jevil jako vážný. Byl zajištěn krčním límcem, pomocí scoop rámu přeložen na vakuovou matraci. Týmy ZZS také zahájily podávání léků.

Vrtulník leteckých záchranářů přilétl z důvodu obtížného terénu vybaven pro práci v podvěsu. Posádka pak za pomocí lanové techniky zajištěného pacienta dopravila na parkoviště pod svahem, kde proběhly další úkony před transportem do zdravotnického zařízení. Chlapec byl následně předán do péče lékařů urgentního příjmu Fakultní nemocnice v Ostravě.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář