Auto-Moto Cestování Doprava HZS Krimi Policie Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME OBRAZEM: Střet vlaku s osobním autem na Benešovsku skončil pro řidičku tragicky

BENEŠOVSKO – Informaci o střetu vlaku s osobním automobilem v katastru obce Heřmaničky v okrese Benešov přijala tísňová linka středočeských hasičů v úterý 4. srpna v 18.07 hodin. O tragédii na železnici jsme již včera informovali. Nyní hasiči poskytli fotografie z místa neštěstí i upřesňující informace.

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje k události vyslalo profesionální hasiče ze stanic v Benešově a Sedlčanech, podnikovou jednotku Správy železnic Praha a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Votice.

Po příjezdu jednotek bylo upřesněno, že ke střetu došlo na železničním přejezdu, který je křížením silnice číslo 121 s jednokolejnou tratí číslo 220. Osobní vozidlo bylo po srážce odtlačeno po kolejích skoro tři sta metrů od silnice. Uvnitř kabiny zůstala zaklíněna řidička, která na místě podlehla vážným zraněním. V osobním elektrickém vlaku cestovalo 69 lidí a tři zaměstnanci Českých drah, všichni vyvázli bez zranění.

FOTOGALERIE… 

Hasiči udělali na vozidle protipožární opatření a po příjezdu náhradního autobusu, který zajistil dopravce, pomohli s evakuací cestujících. Ti pak byli převezeni na nejbližší železniční stanici. Poté bylo z vraku vozidla vyproštěno tělo usmrcené osoby. Následně byla událost předána drážním hasičům.

Autor: Ing. Ladislav Holomčík

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář