HZS Krimi Moravskoslezský Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

AKTUÁLNĚ: Čtyřiapadesátiletého žháře z Bohumína policisté obvinili z vraždy a obecného ohrožení! Založil úmyslně požár bytu věžáku, při kterém zemřelo jedenáct lidí

BOHUMÍN – Z vraždy a obecného ohrožení dnes obvinila policie čtyřiapadesátiletého žháře, který v sobotu založil úmyslně požár bytu panelového domu v Bohumíně. Tragédii nepřežilo jedenáct lidí. Tři z nich byly malé děti. Šest lidí uhořelo v bytě a pět osob se zabilo po skoku z oken hořícího objektu.

Žháře policisté dopadli krátce po činu, kdy se sám k hrůznému skutku přiznal. Následně byl muž policisty převezen do nemocničního zařízení, kde je dodnes. Po výslechu byl muž dnes obviněn z vraždy a obecného ohrožení.

V bytě v jedenáctém patře věžáku na bohumínském sídlišti se podle svědků konala oslava narozenin. Motivem žhářského útoku jsou údajně rodinné spory. Žhář pak pomocí dosud nezjištěné hořlavé látky polil dveře a podlahu bytu a zapálil. Plameny se následně rychle rozšířily po celém bytě. Požár tak odřízl únikové cesty a uvěznil lidi na oslavě.
Čtyřiapadesátiletému muži za skutek hrozí doživotí.
Autor: redakce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “AKTUÁLNĚ: Čtyřiapadesátiletého žháře z Bohumína policisté obvinili z vraždy a obecného ohrožení! Založil úmyslně požár bytu věžáku, při kterém zemřelo jedenáct lidí

Napsat komentář