EXTRALIGA HOKEJ Karlovarský Kultura Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

SMUTNÉ VÝROČÍ: Dnes je to 16 let od tragického úmrtí hokejové legendy Ivana Hlinky

LITVÍNOV/KARLOVARSKO – Česká republika i hokejový sport si dnes připomíná smutné výročí. Před 16 lety totiž tragicky zemřela ikona českého hokeje Ivan Hlinka! Kouč olympijských vítězů z Nagana a hlavní trenér hokejové reprezentace, podlehl 16. srpna 2004 vážnému zranění po tragické nehodě na cestě z Litvínova na golf do Karlových Varů. Do jeho osobního auta Superb tehdy narazil na silnici poblíž golfového hřiště protijedoucí nákladní automobil Avia.

Těžce zraněný Ivan Hlinka zemřel dvě a půl hodiny po převozu do nemocnice v Karlových Varech. Závažná zranění Ivana Hlinky totiž nebyla slučitelná se životem.

Ivan Hlinka se narodil v Mostě, žil s rodinou nejprve v Louce u Litvínova a od svých 10 let přímo v Litvínově. Absolvoval průmyslovku, následně vystudoval ekonomii v Praze na VŠE a současně i obor trenérství na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Z prvního manželství měl syna Ivana, druhou manželku Liběnu si vzal v roce 1998.

Ivan Hlinka je pohřben na Olšanských hřbitovech v Praze. Ještě toho roku byl po něm pojmenován litvínovský zimní stadion.

ČEST JEHO PAMÁTCE… NEZAPOMENEME… 

Autor: redakce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář