Auto-Moto Doprava Finance Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Krimi Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Policie Praha Složky IZS Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

Vyhodnocení dopravně bezpečnostní akce SPEED MARATHON… Motoristé spáchali 2281 dopravních přestupků!

ČESKO – Policisté během 24 hodin zkontrolovali v rámci akce SPEDD MARATHON po celém Česku téměř 5300 vozidel. Řidiči se dopustili 2281 dopravních přestupků! Rychlost překročilo 1740 motoristů…

V pátek 14. srpna 2020 proběhla na území celé České republiky dopravně bezpečnostní akce s názvem SPEED MARATHON. Do akce bylo nasazeno přes 600 policistů, kteří v průběhu dne zkontrolovali téměř 5300 vozidel. I přesto, že byla veřejnost předem informována o stanovištích a celé akci, policisté zjistili během čtyřiadvaceti hodin celkem 2281 dopravních přestupků, z čehož 1740 případů bylo porušení stanovených rychlostních limitů.

Další vybraná zjištění:

nevyhovující technický stav vozidel – 62

nepoužití bezpečnostních pásů – 91

vozidla bez dálničních známek – 27

požití návykových látek – 40

Policisté označená místa a lokality vyhodnotili a na základě předem určených kritérií (např. četnost hlasů, konkrétní dopravně bezpečnostní situace v dané lokalitě, množství dopravních nehod, frekvence provozu a další.) vybrali 900 míst, kde v pátek dohlíželi a kontrolovali dodržování rychlostních limitů.

V tuto chvíli stále probíhá vyhodnocování celé akce a na základě provedených analýz v různých lokalitách se policisté i v budoucnu na nejvíce problematická místa opět zaměří.

Autor: kpt. Hana Rubášová
ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář