Auto-Moto Doprava HZS Krimi Policie Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

K tragické havárii dodávky na Kladensku vyjely tři jednotky! Nehodu nepřežil spolujezdec v dodávce

KLADENSKO – Včera odpoledne byla na linku tísňového volání HZS Středočeského kraje ohlášena vážná dopravní nehoda dodávkového automobilu na silnici číslo 16 v katastru obce Jedomělice v okrese Kladno. 

Operační důstojník k události vyslal profesionální jednotky ze stanic Kladno, Slaný a Stochov. Po příjezdu na místo bylo upřesněno, že vozidlo v lesním úseku mezi obcemi Hvězda a Mšec vyjelo ze silnice a po nárazu pravou stranou do silného stromu skončilo mezi náletovými dřevinami. Řidič byl celkem v pořádku venku mimo kabinu, nehodu ale nepřežil spolujezdec, který ještě před příjezdem záchranných složek podlehl vážným zraněním.

Hasiči zajistili místo nehody a udělali na vozidle protipožární opatření. Po příjezdu kriminální policie pak asistovali při vyšetřování, které skončilo před půl šestou. Následně jednotky pomohly s naložením dodávky na odtahovou službu a dokončily úklid vozovky.

Zásah byl ukončen ve čtvrt na sedm, kdy také policie na hlavním tahu mezi Slaným a Řevničovem obnovila provoz. Do té doby odkláněla veškerou dopravu po objízdných trasách, v době vyšetřování umožnila pouze kyvadlový průjezd řidičům, kteří stáli v obou směrech těsně před nehodou. Stanici Stochov zálohovala jednotka SDH Nové Strašecí na své zbrojnici, na stanici HZS Slaný přijela na zálohu dobrovolná jednotka ze Zlonic.

Autor: Ing. Ladislav Holomčík

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář