Koronavirus Politika Pomáháme Praha Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Do první linie v boji proti koronavirové nákaze se vrhá i primátor Prahy Zdeněk Hřib. Jako dobrovolník bude pomáhat pražské nemocnici

PRAHA – Do první linie v boji proti koronavirové nákaze se vrhá i primátor Prahy Zdeněk Hřib, který jako dobrovolník bude pomáhat v jedné z pražských nemocnic.

„Od úterý budu pomáhat v jedné z pražských nemocnic jako dobrovolník. Podobně jako mnoho dalších chci v této těžké době nabídnout pomocnou ruku. Lidé v nemocnicích teď potřebují veškerou naši podporu,“ říká primátor Prahy Zdeněk Hřib.

Řízení města je podle něj zajištěno. „Budu se i nadále účastnit jednání krizového štábu i městské rady. Hlavně teď chci ale pomoci a zužitkovat svou lékařskou kvalifikaci. Jsme v tom všichni společně. Bez rozdílu,“ dodává primátor Hřib.

Na základě žádosti nemocnic a po obeznámení se s možnostmi studentů dnes Zdeněk Hřib podepsal první pracovní povinnost. Pomoci ale může kdokoliv, ať už v nemocnici, přes Červený kříž, darováním plazmy nebo jen ohleduplností k ostatním.

Autor: redakce
Zdroj: Zdeněk Hřib – primátor Prahy

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář