Sport Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

NAPSALI JSTE NÁM: Juniorští reprezentanti České muaythai Asociace zabodovali na galavečeru Face2Face v německém Launingenu

ČESKO / NĚMECKO – Juniorští reprezentanti České muaythai Asociace Emma Cardová a Tomáš Barták se představili v sobotu 24. října na galavečeru Face2Face v německém Launingenu. Akce nabídla patnáct duelů. Hned do prvního zápasu nastoupila Emma Cardová 15 let proti soupeřce o 7kg těžší. Zvolili jsme taktiku boje na dálku za každou cenu, jelikož se tahat v klinči s těžší soupeřkou bychom byli hodně v nevýhodě. Emma v ringu poslouchala a držela si soupeřku na dálku, dlouhé přímé kopy několikrát dostaly soupeřku na podlahu ringu. Soupeřku pak přebodovala ve všech kolech 3:0 na body.

Pořadový zápas číslo osm nastoupil Tomáš Barták 16 let proti tvrdému 17 letému soupeři z Německa. Tomáš má výhodu, že je hodně vysoký a toho také využívá a v kombinaci s jeho zkušenostmi z něj roste perfektní bojovník. Také se mu několika údery povedlo soupeře poslat na podlahu ringu a několikrát byl již zralí na počítání, ale k tomu nedošlo. Musím uznat, že německy chlapec byl opravdu tvrdý. Tomáš celý duel vyhrál také 3:0 na body.

Konkurence nebyla špatná, ale naši reprezentanti mají víc zkušeností, které v soubojích rozhodly.

Čeští zápasníci vyrazili do boje i přesto, že od 12. října platí v České republice zákaz tréninku ve vnitřních prostorech. „Bylo to pro ně těžké. Připravovali se jen venku nebo doma, a to bylo na jejich výkonech znát. Ve třetím kole jsem viděl, že už nemají tolik šťávy, kolik by potřebovali,“ řekl reprezentační trenér juniorů Ladislav Horejš.

Juniorská reprezentantka bojovala naposledy mezi šestnácti provazy ve druhém kole mistrovství České republiky 10. října, Barták zase na přelomu února a března na mezinárodním turnaji Zlatý mongkon v Rokycanech. „Určitě je pro oba příjemné, že se znovu objevili v ringu,“ poznamenal Horejš.

FOTOGALERIE… 

Česká výprava podstoupila před odjezdem do Německa testování na koronavirus, jelikož do Německa smíte pouze s negativním testem, naše výsledky byly negativní. „Na testech jsme byli ve středu ráno a výsledky jsme se dozvěděli ve čtvrtek v noci. Hned jsme si zařídili hotel, pojištění a druhý den vyrazili na cestu. Bylo to trochu hektické,“ pravil Horejš.

Začátkem října náš klub Leonidas gym Dubí byl i na 2 kole MČR, kde se představil Martin Nebřenský 12 let a Nicol Černá 14 let. Oba zápasníci bojovali pěkně technicky a oba vyhráli 3:0 na body. Bohužel celý turnaj byl bez diváků a docela ta divácká kulisa zápasníkům chybí. Tak i přes celkem nešťastný říjen máme v zápasech 100% úspěšnost.

Poděkování všem co nás podporují: Ústecký kraj, M.Š.M.T., NSA, Města Dubí, Teplice, Osek, Krupka, Obce Proboštov a Novosedlice. Dále pak firmám Stavmart s.r.o., Grafstudio cz, Rudla s.r.o., Molík reality, Fyzioterapeut Jana Šimonová a Centra sportovní medicíny Teplice, Norbert Bidrman LEGE ARTIS academy . Foto a Video: Czechfighter.cz, Face2Face, K-Legendary production.

Autor: Ladislav Horejš
Leonidas Gym Muay Thai Dubí

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář