Auto-Moto Doprava Finance HZS Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Krimi Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Politika Pomáháme Praha Složky IZS Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Hasiči Záchranného útvaru HZS ČR převzali osm nových automobilů N1-G Toyota Hilux

ČESKO – Osm užitkových vozidel kategorie N1-G Toyota Hilux bude v červenobílých barvách nově sloužit příslušníkům Záchranného útvaru HZS ČR jako podpora jednotkám u zásahů.

Oficiálního předávání se dnes zúčastnil obchodní ředitel firmy Embefor s.r.o. pan Ing. Jan Bíla, který nová zásahová vozidla předal zástupcům ZÚ HZS ČR.
Všechny vozy disponují krom nejvyšší výbavy také speciálním navijákem a tažným zařízením s tažnou sílou do 3,5 tuny, výstražným zařízením modročervené barvy, spojovými prostředky, přenosným osvětlovacím stožárem, sadou signalizačních světel a dalšími technickými prostředky odpovídající hasičskému vybavení zásahových vozidel.

FOTOGALERIE…

Mezi specifika se dále řadí zvýšené sání vzduchu a s tím spojená i ochrana spodní části motoru. Součástí výbavy je také sada náhradních kol s pneumatikami, které jsou předurčeny do těžkého terénu.

Zdroj: Záchranný útvar HZS ČR

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář