HZS Jihočeský Krimi Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

OBRAZEM: Téměř dvoumiliónová škoda po požáru statku v jihočeských Vitějovicích na Prachaticku

VITĚJOVICE – Několikahodinový zásah mají za sebou hasiči na Prachaticku, když 17. listopadu ve Vitějovicích likvidovali požár statku. 

Požár byl na tísňovou linku nahlášen včera v 17.20 hodin s tím, že ze střechy domu šlehají plameny. Operační důstojníci na operačním středisku hasičů do Vitějovic vyslali profesionální hasiče ze stanice Prachatice se dvěma cisternami a svolali jednotky SDH obcí Vitějovice a Strunkovice nad Blanicí. Následně byl vyhlášen poplach pro dobrovolné hasiče obcí Lhenice, Netolice, Vrbice a Bavorov. Celkem se na požářiště dostavilo 8 cisteren.

Průzkum na místě potvrdil původní ohlášení. Požár v době příjezdu hasičů ničil statek, a to v plném rozsahu. Byla zasažena střecha, která se následně propadla. Hasiči ihned rozvinuli dopravní vedení vody, ve Vitějovicích pak zřídili čerpací stanoviště. Po dvou hodinách hašení dostaly jednotky požár pod kontrolu, velitel zásahu nahlásil lokalizaci v 19:21 hodin. Následovalo komplikované dohašování. Úplná likvidace byla nahlášena jednu hodinu po půlnoci.

FOTOGALERIE…

 

Na požářiště nastoupili vyšetřovatelé. Vzniklou škodu stanovili předběžně na 2 000 000 korun hodnota uchráněného majetku činí 500 000 korun. Příčina vzniku požáru je v šetření, které bude pokračovat dne 18. listopadu.

Autor: Vendula  Matějů

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář