Dobrovolnictví Finance Koronavirus Kultura Nezaradené Pomáháme PR Středočeský Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

ZAUJALO NÁS: Vznikající Domácí hospic sv. Terezie, z. ú. v lokalitě Chomutovska a Mostecka intenzivně připravuje vše k zahájení provozu

ÚSTECKO – 8. 12. 2020 o Slavnosti Panny Marie počaté bez poskvrny dědičného hříchu bylo požehnáno zázemí Domácího hospice sv. Terezie chomutovským děkanem Aloisem Hegerem. Této slavnosti, vzhledem k současné epidemiologické situaci v České republice, se zúčastnila jen malá část hospicového týmu a několik dobrovolníků.

Provozovna Domácího hospice sv. Terezie vzniká ve spolupráci s Krajskou zdravotní a. s. v objektu polikliniky v Chomutově. Služba bude poskytována v regionální oblasti Chomutovska a Mostecka.  

Posláním domácí hospicové péče je všestranná podpora a pomoc nevyléčitelně nemocným, umírajícím a jejich rodinám. Nemocný tak může za podpory rodiny prožít své poslední dny mezi svými blízkými tak, jak si sám přeje. Touto nelehkou situací doprovází tým domácího hospice všechny zúčastněné dle jejich potřeb. 

”Nyní připravujeme vše potřebné k zahájení provozu. Dále hledáme možnosti finanční podpory této služby. Jsme nyní v přípravné fázi, ale věřím, že se nám vše podaří i v této těžké epidemiologické situaci. Aktuální informace čtenáři najdou na našich Facebookových stránkách – Domácí hospic sv. Terezie nebo na webu www. hospicsvterezie.cz,” řekla redakci ředitelka domácího hospice Petra Stanislava Meinlschmidtová.

 

Přeji vám všem a vašim rodinám, aby vánoční čas, který se pomalu blíží, byl naplněn především láskou, nadějí a Božím požehnáním. A děkuji vám všem za podporu a spolupráci v šíření domácí hospicové péče v našem regionu. 

Za Domácí hospic sv. Terezie Bc. Petra Stanislava Meinlschmidtová – ředitelka 

Domácí hospicová péče stále ještě nemá v ČR legislativní ukotvení pro systémové financování ze zdravotního pojištění. Finanční podpora ze strany příznivců hospicové péče je tak významným prvkem jejího financování. Chcete domácí hospic podpořit i vy, tak můžete ZDE.

Lukáš Jirka
ŠÉFREDAKTOR lukas.jirka@jvpress.cz 737 310 273
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář