Krimi Plzeňský Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

KRIMI: Muž na Plzeňsku v opilosti opakovaně zneužívá tísňové linky158

PLZEŇ – Již po několikáté měl zneužít linku tísňového volání. Telefonáty na tísňovou linku policie měl iniciovat 46letý muž. Ve všech případech se zjistilo, že byl pod vlivem alkoholu. Muž se bude zodpovídat z přestupkového jednání příslušnému správnímu úřadu. 

K případu zneužití linky tísňového volání 158 došlo včera dne 22. prosince 2020 kolem osmé hodiny večer. Policisté operačního střediska přijali na tísňovou linku celkem tři oznámení o skutečnostech, které se jevily nesmyslně a po opakovaných dotazech neměl volající řádný důvod proč na tísňovou linku zavolal.

Operační důstojník  situaci vyhodnotil tak, že ve stavu, ve kterém se volající měl nacházet, kdy měl bezprostředně ohrožovat svůj život, život a zdraví jiných osob anebo majetek, vyslal ihned na zjištěné místo nejbližší policejní hlídku, aby situaci prověřila. Přivolaní policisté muže vyhledali a provedli u něj dechovou zkoušku na zjištění alkoholu v dechu, která vyšla s pozitivním výsledkem, a to 1,81 promile alkoholu v dechu.

Následně 46letého iniciátora volání zajistili a eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Dále se bude zodpovídat z výše uvedeného přestupkového jednání příslušnému správnímu úřadu. Takového jednání se muž dopustil již potřetí v letošním roce.

První dvě volání uskutečnil dne 9. června a druhé dne 6. srpna. Ve všech případech byl muž pod vlivem alkoholu a i  předešlé případy byly policisty obvodního oddělení Plzeň-střed následně oznámeny příslušnému správnímu úřadu k dalšímu projednání.

Autor: nprap. Veronika Hokrová
Ilustrační snímek

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář