Moravskoslezský Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Nový provozovatel vrtulníků leteckých záchranářů v Ostravě je slovenská firma ATE

OSTRAVA – O půlnoci na 1.ledna 2021 se uzavřelo čtyřleté období, kdy vrtulníky pro základnu LZS v Ostravě zajišťovala rakouská firma Heliair. Za jejího působení byl udržován a dále rozvíjen nejvyšší standard v rozsahu, úrovni a bezpečnosti všech činností, spojených s LZS, a za to patří rakouským kolegům velký dík.

Od včerejška se ujala provozování slovenská firma (ATE), která na základě výběrového řízení, uspořádaného Ministerstvem zdravotnictví ČR, bude zajišťovat vrtulník a piloty na dobu 8 let. Jakou kvalitu přinese se teprve ukáže.

Pro činnost Moravskoslezských záchranářů je rozhodující, že se nic nemění z hlediska dostupnosti LZS pro Moravskoslezský a část Zlínského kraje. Nadále jsou záchranáři plně připraveni 24 denně, 365 dní v roce být k dispozici všude tam, kde je bude potřeba.

Stroj, který pro Ostravu firma ATE přistavila, je typově identický, s těmi, které zde působí již řadu let. Jedná se o vrtulník EC 135T2+ který vyrábí konsorcium AIRBUS. Je plně kompatibilní pro noční létání a disponuje stejnými zdravotnickými přístroji a vybavením, na které jsme zvyklí. Oproti svým předchůdcům má navíc klimatizační jednotku, povětrnostní radar a palubní jeřáb.

Autor: MUDr. Roman Gřegoř, MBA
ředitel ZZS MSK

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář