Doprava Krimi Policie Praha Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

VIDEO: Kriminalisté hledají muže, který v soupravě metra ve stanici Prosek pěstmi zaútočil na devadesátiletou ženu

PRAHA – Incident se odehrál ve středu odpoledne 6. ledna v soupravě metra ve stanici Prosek. Devadesátiletá seniorka, která špatně vidí a pohybuje se o holi, si chtěla v metru sednout na sedadlo. Na něm ale ležel muž a celé ho zabíral. Proto ho požádala, jestli by si mohl normálně sednout a udělat jí místo.

Muž ale vstal a začal ji bít rukama do obličeje. Napadené na pomoc přiskočili cestující a útočník ze soupravy vystoupil. Jeden z cestujících ho pak svedl na zem a chtěl ho zadržet do příjezdu policie. To by se mu zřejmě i podařilo, protože ho držel na zemi a evidentně měl nad ním převahu. Jenže v soupravě nechal položený batoh s doklady, o který nechtěl přijít a když hrozilo, že by souprava odjela, tak ho pustil a zpátky do ní nastoupil. Útočník tak zůstal na nástupišti, kde jeho tvář zachytila kamera, když čekal na další soupravu.

Poškozená následně skončila v péči záchranářů kvůli zranění v obličeji. Také jí útokem byly poškozeny brýle, čímž vznikla škoda přes tři tisíce korun.

Případ je prověřovaný pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví, za což hrozí až dva roky vězení.

Jestli někdo muže na záběrech poznává, ať se ozve na linku 158. Prosíme, ať se ozvou i svědci incidentu. Někteří si událost natáčeli na telefon, což by prověřování případu mohlo pomoci.

Autor: kpt. Jan Daněk 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář