Auto-Moto Doprava HZS Královehradecký Krimi Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Hasiče na Královéhradecku zaměstnaly vážné dopravní nehody

KRÁLOVÉHRADECKÝ – Hned u několika dopravních nehody zasahovaly včera jednotky požární ochrany v okrese Trutnov. Ve večerních hodinách havaroval například osobní automobil v Peci pod Sněžkou do řeky Úpy, u Horního Dehtova pak vyprošťovali královédvorští profesionální hasiči řidiče z vozidla, které narazilo do stromu.
Pec pod Sněžkou – dopravní nehoda – 24. 1. 19:21 hodin:
V Peci pod Sněžkou havaroval osobní automobil, který skončil následně částečně v řece Úpě. Hasiči zkontrolovali havarovaný vůz, zda z něj neunikají provozní kapaliny a odpojili autobaterii. Jedna zraněná osoba skončila v péči záchranářů horské služby. Hasiči se pokusili vozidlo z řeky vyprostit, nakonec si museli majitelé povolat specializovanou firmu. Kolem vozidla umístily jednotky pro jistotu sorpční hady, k úniku kapalin ale naštěstí nedocházelo. Místo zásahu bylo předáno majitelce vozidla, zasahovali zde profesionální hasiči z Trutnova a JSDH Pec pod Sněžkou.
Třebihošť – dopravní nehoda – 24. 1. 22:16 hodin:
Na silnici č. 300 v katastru části obce Horní Dehtov havaroval osobní automobil, který vyjel mimo komunikaci a narazil do stromu. Na místo události spěchala profesionální jednotka ze stanice Dvůr Králové nad Labem, ve voze měl zůstat zaklíněný řidič. Hasiči museli vyprostit zraněného z havarovaného auta pomocí hydraulického zařízení. Pro pacienta přiletěl vrtulník letecké záchranné služby. Jednotka dále zajistila automobil proti vzniku požáru a předala místo zásahu policistům.
Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje
Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář