HZS Karlovarský Krimi Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME OBRAZEM: V Karlových Varech nad Vřídlem hořela bývalá sokolovna! Na místě zasahovalo sedm hasičských jednotek

KARLOVY VARY – Krátce po šestého hodině ráno přijali hasiči oznámení, že ze střechy neobývané budovy v ulici nad karlovarským Vřídlem vychází dým. První jednotka hasičů na místě potvrdila, že hoří v horních patrech bývalé sokolovny a oheň se šíří do střechy.

Na místo tak byly okamžitě povolány další posilové jednotky. Místo zásahu bylo v prudkém svahu, povrch vozovky byl navíc v ranních hodinách silně namrzlý. Hasiči tak měli problém s ustavením zásahové techniky, na místě nebylo vůbec možné bezpečně ustavit výškovou techniku. Hasební zásah tak byl vedený uvnitř budovy, kde docházelo k narušení konstrukcí stropů a podlah, hasiči tak museli postupovat velmi obezřetně.

FOTOGALERIE…

Oheň zasáhl celou střechu, dostat plameny od kontrolu se hasičům podařilo po téměř pěti hodinách zásahu. Použít museli hasiči i hasební pěnu, aby vyplnili část podkroví, kam se nebylo možné se kvůli poškozeným stropům dostat. V těsné blízkosti hořícího domu stojí hotel, aktuálně bez hostů. Hasiči se tak od začátku zásahu zaměřili kromě samotného hašení i na ochranu sousedního objektu, aby nedošlo k rozšíření požáru i na tento hotel. Kouř z požáru vnikl do sousedního hotelu, kde spustil požární signalizaci.

Žádné další škody ale nezpůsobil. Kvůli potřebě většího počtu zásahové techniky a hasičů s dýchací technikou vyhlásil velitel zásahu druhý stupeň požárního poplachu. Po zlikvidování plamenů bylo nutné rozebrat i část střešních konstrukcí. Zásah pokračoval až do odpoledních hodin, velitel zásahu na místo povolal i zástupce stavebního úřadu pro posouzení stavu objektu.

Příčina požáru a výše škody je i nadále v šetření.

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář