Auto-Moto Cestování Doprava HZS Krimi Kultura Městská policie Počasí Policie Složky IZS Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Sníh a mráz komplikovaly život Mostečanům. Pomáhali strážníci

MOST – Na linku 156 se obrátil oznamovatel, který uvedl, že do příkopu u komunikace směrem do Braňan zapadlo auto.

Hlídka strážníků na místo přivolala odtahové vozidlo. Pracovník odtahové služby městské policie uvízlý automobil bez poškození vrátil zpět na komunikaci. V ulici Kostelní se potýkala se zapadlým vozidlem řidička, která také požádala o pomoc strážníky. Dvě hlídky strážníků během chvilky vozidlo vyprostily a řidička mohla pokračovat v jízdě. Celkem sedm občanů během jednoho mrazivého dne požádalo o pomoc strážníků na lince 156 i přímo v ulicích města, když nemohli z důvodu velkého mrazu nastartovat vozidlo. Strážníci během celé ranní směny pomáhali startovat vozidla řidičům v ul. Česká, Višňová, u Kauflandu, v ul. Pionýrů, Gorkého, Táboritů a J. Wolkera.

Po dvanácté hodině při hlídkové činnosti v ul. Topolová hlídka strážníků spatřila u prodejny Albert starší ženu, která kvůli čerstvě napadenému sněhu upadla na chodníku. Hlídka zastavila vozidlo a mezitím pomohli kolemjdoucí ženě vstát. Strážníci ženu oslovili a ta jim sdělila, že není nijak zraněna, jen je po pádu na zem promočená a má těžké tašky. Strážníci se spojili s operačním střediskem a vzhledem k tomu, že hlídky v tu chvíli nebyly vytížené, paní s nákupem odvezli do místa jejího bydliště. Strážníci také pomáhali muži s hendikepem, který požádal o pomoc, když uvízl s elektrickým invalidním vozíkem ve sněhu.

Zdroj: MP Most

Lukáš Jirka
ŠÉFREDAKTOR lukas.jirka@jvpress.cz 737 310 273
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář