Koronavirus Politika Složky IZS Středočeský Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

AKTUÁLNĚ: Ve dvou Středočeských nemocnicích je vyhlášen stav hromadného postižení osob

STŘEDOČESKÁ KRAJ – Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s. jej vyhlásila v 8 hodin ráno, Klaudianova Nemocnice Mlada Boleslav pak v 9 hodin. Stav hromadného postižení osob vyhlášený v nemocnicích je mimořádnou událostí, při níž se zdravotnické zařízení dostává do režimu provozu, kdy úroveň poskytované péče, z důvodu relativního či absolutního nedostatku zdrojů, již neodpovídá běžnému standardu poskytování zdravotní péče v ČR. Informuje o tom hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková.

Poskytovatel zdravotní péče jej vyhlásí v případě vyčerpání všech běžně provozovaných i reprofilizovaných lůžkových kapacit, kdy již není schopen další kapacity vytvořit či při dalším navyšování počtu lůžek garantovat očekávaný rozsah a kvalitu poskytované péče.

Situaci se vyvíjí velmi rychle, během dnešního či zítřejšího dne zle očekávat vyhlášení stavu hromadného postižení osob v dalších nemocnicích, případně plošně v celém Středočeském kraji.

„Chci ujistit všechny, že uděláme všichni maximum pro to, abychom společně situaci zvládli,“ dodává hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková.

Autor: redakce 
Zdroj: Hejtmanka Petra Pecková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář