HZS Krimi Pardubický Pátrání Policie Pomáháme Školní okénko Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME TRAGÉDII: Jeden ze tří chlapců, pod kterými se včera prolomil led zamrzlého rybníka v Žamberku, dnes bohužel v nemocnici zemřel

ŽAMBERK – Smutná zpráva přišla z Pardubicka, kde v nemocnici zemřel jeden ze tří chlapců, pod kterými se včera prolomil led na zamrzlém Zámeckém rybníku v Žamberku. Jak jsme již včera informovali pod trojicí chlapců se prolomil led a skončili v chladné vodě pod ledem!

Tři chlapci (nar. 2010, 2011, 2013) byli následně letecky transportování do nemocnic. Tam skončily i dvě dívky, pod kterými se také propadl led, ale ty se z vody dostaly a běžely pro pomoc. 

K neštěstí došlo včera krátce před 15. hodinou, kdy policisté od záchranné služby přijali informaci, že se v rybníce v zámeckém parku v Žamberku topí několik dětí. Na místo okamžitě vyrazila hlídka z obvodního oddělení Žamberk, dopraváci a hlídkaři z Ústí nad Orlicí. Každý kdo v tu chvíli byl na blízku a ve vysílačce slyšel hlášení o tonutí dětí, jel na místo.

Když policisté ze Žamberka přijeli na místo, už viděli, jak se k díře v ledu snaží dostat hasiči.

Zasahující policista ze Žamberka uvedl: „Hned jak jsme přijeli na místo, viděli jsme asi uprostřed rybníka díru do ledu a hasiče. Absolutně jsme nad ničím nepřemýšleli a běželi jsme po ledu k té díře. Cestou jsem s kolegyní odhazoval součásti uniformy, abychom byli lehčí. V tu chvíli vůbec nepřemýšlíte nad tím, že by se ten led pod vámi mohl prolomit.“

Když se policisté dostali k díře, spolu s hasiči viděli pod ledem dvě děti, které chtěli vytáhnout z vody. Nicméně led se prolomil i pod policistou a ten skončil také ve vodě. Po nějaké době jedno z dětí policista s hasičem vytáhli ven. Druhé se snažili vytáhnout hasiči za pomocí člunu. Po nějaké době byl z vody vytažen i třetí z chlapců.

Všichni tři chlapci byli následně letecky transportování do nemocnic. Tam skončily i dvě dívky, pod kterými se také propadl led, ale ty se z vody dostaly a běžely pro pomoc.

Na místě kromě policistů a kriminalistů zasahovali i policejní krizoví interventi. Veškeré okolnosti této nešťastné události nyní prověřují kriminalisté pardubické policie.

Autor: redakce
a mjr. Ing. Markéta JANOVSKÁ

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář