Celní správa Finance Koronavirus Krimi Policie Praha Složky IZS Technika Z domova Zahraničí Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Pražští celníci na tuzemský trh nepustí 680 tisíc podezřelých respirátorů! Respirátory nemají jakékoli označení, včetně certifikace CE

PRAHA – Kontejnerová zásilka z Číny doputovala k celníkům na překladiště do pražské Uhříněvsi. Uvnitř se nacházely krabice plné respirátorů, konkrétně se jednalo o 680 tisíc kusů.

Během celní kontroly bylo zjištěno, že tyto respirátory nemají jakékoli označení, včetně certifikace CE nebo jakékoli prohlášení o shodě, jež by potvrzovalo kvalitu výrobku. Celníci okamžitě kontaktovali pracovníky České obchodní inspekce, kteří na základě zaslaných podkladů získaných fyzickou kontrolou zboží, vydali zamítavé stanovisko k uvedení výrobků na český trh. 

S největší pravděpodobností se dá říci, že tyto respirátory měly skončit na tuzemském trhu.

Zboží bude nadále buď vyvezeno mimo území Evropské unie nebo bude na náklady dovozce zničeno.

Spolupráce celníků a pracovníků České obchodní inspekce funguje na velice profesionální úrovni, neboť v našich zájmech je bezpečnost a zdraví spoluobčanů, aby se k nám nedostávaly nekvalitní výrobky.

Zdroj: Celní správa ČR

Lukáš Jirka
ŠÉFREDAKTOR lukas.jirka@jvpress.cz 737 310 273
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář