Auto-Moto Cestování Doprava HZS Krimi LZS Moravskoslezský Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

Tři lidé se zranili při střetu dvou dodávek na Novojičínsku! Na místě zasahoval i vrtulník leteckých záchranářů

NOVOJIČÍNSKO – Zdravotnická záchranná služba zasahovala u vážné dopravní nehody na silnici spojující města Nový Jičín a Hranice. Operátoři ZZS byli o střetu dvou vozidel poblíž obce Palačov informováni po patnácté hodině. Na pomoc vyjely pozemní týmy rychlé zdravotnické pomoci ze základny v Novém Jičíně a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy. Záchranáři ošetřovali tři účastníky nehody.

Pětapadesátiletý muž byl po střetu zaklíněn v havarovaném automobilu a vyprostili jej svědkové události. Zasahující lékař u něj zjistil poranění hlavy, páteře a pánve. Byl zajištěn krčním límcem, uložen do vakuové matrace a posádky zajistily další úkony v rámci přednemocniční neodkladné péče. Poté byl pacient letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice.

Sedmačtyřicetiletý muž a čtyřicetiletá žena byli zraněni středně těžce. Pacient utrpěl poranění horní končetiny a hrudníku, pacientka hlavy. Oba byli po ošetření přepraveni sanitními vozidly do novojičínské nemocnice.

Video zpráva ZDE

Okolnosti včerejšího karambolu vyšetřují dopravní policisté.

Autor: PhDr. Lukáš Humpl

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář