Krimi Pátrání Policie Pomáháme Složky IZS Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Pátrání po sedmnáctiletém mladíkovi z Litoměřicka mělo šťastný konec. Služební pes Ares Zlaparo si tak připsal další úspěch

LITOMĚŘICKO – Litoměřičtí psovodi si připsali další úspěch se šťastným koncem. Psovod Jarda Ebel společně se svým psem Aresem Zlaparo končili 24 hodinovou službu, když ve vysílačce zaslechl pátrání po 17letém mladíkovi, kterému jde o život. Rozhodl se ho totiž ukončit.

Neváhal ani minutu a hned se operačnímu důstojníkovi přihlásil, že také se svým psem pomohou v pátrání. Vyrazil do obce Litochovice. Zde byl mladík naposledy spatřen a pravděpodobně tu zanechal svou pachovou stopu.

Pes ihned tuto stopu zachytil a pak již jen následován a podporován svým psovodem po ní šel. Společně došli až do obce Malé Žernoseky, kde se stopa ztratila.

Společně s nimi byl v hlídce i lovosický kolega Jiří Michalec, který měl velmi dobrou místní znalost a i přesto, že pes stopu ztratit, tak policisté v pátrání pokračovali. Po několika minutách se podařilo mladíka v této obci nezraněného vypátrat a předat do rukou záchranářů.

Autor: por. Veronika Hyšplerová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář